HR investeeringute planeerimine

Uue infosüsteemi juurutamine või teenuse kasutuselevõtt on iga ettevõtte jaoks kulukas investeering ning kasulikkuse jaoks tuleb otsust kindlasti põhjalikult kaaluda. Kulu oleneb ka teenuse keerukusest ning kaasatud osapooltest.

Mõne lihtsama projekti puhul piisab vaid personaliosakonna otsusest valida koostööpartner, kuid kui soovitakse välja vahetada kogu palga-personaliarvestuse süsteemi on vajalik kaasata ka juhtkond ning valmistuda ette ka kogu töötajaskonna harimiseks.

Parim viis süsteemi hindamiseks on läbi viia tasuvusanalüüs, kindlasti on tegu nii kasuliku mõtteharjutusega kui ka osades ettevõtetes kohustuslik element uute süsteemide kasutusele võtus.

Kuidas aga tasuvusanalüüsile kõige paremini läheneda ?

Alljärgnevalt mõned nipid, millega enda uue aasta HR investeeringute planeerimisele kõige paremini läheneda;  

1. Moodusta objektiivne ja pädev meeskond
Investeeringute tasuvusanalüüsi teostav meeskond peaks kaasama lisaks personaliosakonnale ka infotehnoloogia- ja finantsvaldkonna, et oleks esindatud nii perspektiiv liidestuse loomise, kuid ka rahalise poole pealt.
Samuti on oluline, et iga analüüs algaks puhtalt lehelt ning ei üritaks õigustada näiteks varasemaid investeeringuid.

2. Eesmärk on organisatsiooni efektiivsuse suurendamine
Enne analüüsi teostamist on nagu ikka vajalik sõnastada ka seatud eesmärk: miks on vaja investeerida ning mis valdkondades peaks investeering efektiivsuse tagama.

3. Keskendu funktsioonidele ja kirjelda soovitud eesmärke
Pööra põhitähelepanu oma organisatsiooni protsessidele, mis parendamist vajavad või kus sa näed võimalust efektiivsuse kasvuks. Põhiküsimus on, kas uus süsteem aitab tagada efektiivsust?

4. Analüüsi investeeringu tulu enne kulu
Pärast eesmärkide sõnastamist on otstarbekas keskenduda võimalike tuluvaldkondade leidmisele ning teha tuluanalüüsid. Oluline on analüüsida tulusid enne kuluanalüüsi ja seda väga loogilisel põhjusel: selline lähenemine elimineerib võimaluse keskenduda tuluanalüüsis kulude ületamisele.  

5. Tunne oma äri peensusteni
Enne muudatuste planeerimist on vaja väga täpselt teada, kuidas äriprotsessid organisatsiooni erinevates osakondades käivad.  

6. Kirjelda vajalikke kulusid
Kuluanalüüs võib põhineda olemasolevate kulude analüüsil ja võrdlusel investeeringutega kaasnevate kuludega. Selles saab toetuda ka teenusepakkuja poolt esitatud pakkumistele ja kuluhinnangutele.  

7. Esita otsustajatele piisavalt infot
Oluline on vahet teha tegeliku kulude-tulude analüüsi ja otsustajatele esitatavate materjalide vahel. Analüüsi peamine eesmärk on aru saada, kas personalivaldkonnas tehtav investeering arendab sinu organisatsiooni või mitte. Analüüsi koostamist ja tulemuste esitlemist või müümist tippjuhtkonnale tuleks teha eraldiseisvana.

Kasutades Upsteem'i tarkvara aitab Sinu ettevõttele luua ühtse keskkonna enda talentide hoidmiseks ja kasvatamiseks.
Samas on võimalik läbi viia ka ühekordseid Rahulolu-uuringute, Arenguvestluste ning Tagasisidestamise projekte.
Võta ühendust või lepi aeg kokku SIIN 

Rohkem infot projektide tasuvuse põhjendamise kohta leiad Personalivaldkonna infosüsteemide raamatust, mida on võimalik tellida SIIT




Kommenteeri:

Email again:



Otsi blogist:




Küsin täpsemalt! 



Kontakt:


Karl Laas
CEO ja co-founder
+372 53 468213
karl.laas@upsteem.com
Skype: karl_laas
 

Liitu uudiskirjaga

Oleme koostööd teinud: