Külalispostitus: HR tarkvara peab töötama juhtide heaks

Tutvustus: Tiit Paananen on endine Skype’i juht. Kaheksa aasta jooksul, mil Skype'ist kasvas suur ja rahvusvaheline ettevõte, sai Tiit tehnoloogiaettevõtte ja inimeste juhtimise kogemuse. Skype'is kasutati mitmeid erinevaid talendijuhtimise lahendusi globaalselt tuntud tootjatelt. Seetõttu teab Tiit, kas neist ka tegelikult kasu oli ja kuidas üldse võib HR tarkvara ettevõtteid aidata.

Tänapäeval ei ole enam ühelgi juhil või personalijuhil aega ega jaksu, et kasutada talendijuhtimises paberit ja pliiatsit. Ka Excelist jääb väheks. Üks korralik talendijuhtimise tarkvara teeb juhtide elu lihtsamaks.

Iga organisatsioon on unikaalne ning ühtset ja ideaalset inimeste arendamise tööriista ei ole olemas. Samas on ühelt tarkvaralt teisele üleminek alati kallis lõbu, mistõttu on oluline teha kaalutletud ning õige valik, lähtudes oma organisatsiooni eripäradest. 

Tulevikus tõusevad esile pilvepõhised tarkvarad, mis ühendavad inimeste arendamise ja eesmärgistamise. Hea on tõdeda, et juba praegu leidub ka Eestis SaaS lahendusi koos toimiva API-ga. See muudab tarkvara kasutuselevõtu tunduvalt lihtsamaks, kiiremaks ning mugavamaks. 

Fookusesse võetakse töötajate elukaarele suunatud lahendused ja analüütika kasutamine otsustusprotsessis suureneb.

HR tarkvarade probleemid

Peamised HR tehnoloogiate lubadused on näiteks kiirem ligipääs andmetele, põhjalikum ja täpsem informatsioon, vähem päringuid HR-i ning üleüldiselt kasvav töötajate rahulolu. Tegelikkus on aga mõnevõrra erinev. Ligipääs on pigem raskendatud, puudub paindlikkus, esineb infolekkeid ja õiguste probleeme ning tulemuseks on valesti kulutatud aeg.

Peamised HR tarkvarade probleemid:

  • inimeste lahterdamine
  • ei arvestata alternatiivset kulu
  • lahendus ise on halvasti tehtud
  • tippjuhid ei kasuta HR lahendusi
  • alati jääb alles ka Exceli fail

Valikut tehes tuleb kindlasti arvestada lahenduse juurutusprotsessiga ning faktiga, et iga muutus võtab aega. Inimestele, kes varem ei ole suures organisatsioonis töötanud ja satuvad tööle eBay’sse või Microsofti, võib see viis, kuidas inimesi vaadatakse kui ressurssi, tunduda veidi harjumatu. See tekitab nii suure vastuseisu, et kogu viha elatakse tarkvara peal välja. Tööriistad saavad ilmaasjata peksa, kuid tihti on tegelikult kas juurutus- või tarkvaras kasutatav tööprotsess see, millega inimesed harjunud ei ole.

Autor:

Tiit Paananen

HRCONF 2014 peetud ettekande põhjal


Küsi oma ettevõttele Upsteem.com keskkonna pakkumist!


Kommenteeri:

Email again:Otsi blogist:
Küsin täpsemalt! Kontakt:


Karl Laas
CEO ja co-founder
+372 53 468213
karl.laas@upsteem.com
Skype: karl_laas
 

Liitu uudiskirjaga

Oleme koostööd teinud: