Tulevikku vaatav tagasiside katseajal võib päästa hea töösuhte

„Tegelikult oli kohe näha, et see mulje, mis ta intervjuul jättis ei ole päris sama, mis oli esimese nädala lõpuks“ - Ikka kuuleme, kuidas ettevõtteid teevad vigu mitte ainult värbamises, vaid ka sellega, et ei pööra katseajal uute töötajate sisse-elamisele ning nende kohta tagasiside küsimisele piisavalt tähelepanu.

360˚ kraadi tagasiside on lihtne meetod info kogumiseks töötaja sisseelamise ja uuel töökohal hakkamasaamise kohta. Kolleegide küsitlemine annab võimaluse aru saada praegusest olukorrast ja arenguvajadustest nii töötaja kui ka organisatsiooni poolel. Spetsiaalsed tööriistad teevad sellise tagasiside kogumise lihtsaks.

Katseaja kestel on tagasiside eriti oluline, kuna loob võimaluse otsustada, mida uue töötaja sisse-elamise juures veel parandada. Ühtlasi on ka uuel kolleegil võimalik saada infot selle kohta, mida organisatsioon temalt ootab või ei oota. 360˚ uuringud põhinevad lihtsal metoodikal – lisaks inimesele enesele annavad talle võimalikult objektiivset tagasisidet nii tema juhid kui ka kolleegid ning teised tööalased partnerid.

Peamised põhjused, miks kasutada 360˚ uuringut katseaja jooksul:

1. Katseaja kestel on uuel töötajal võimalik teha muudatusi käitumises ja suhtumises

2. Värske kolleeg saab tagasisidet, kas tema senise sisseelamise kiiruse ja protsessiga ollakse rahul ning mida muuta või arendada

3. Organisatsioon saab tagasisidet, kas kandidaat sobitub sujuvalt uude kollektiivi

4. Organisatsioon saab kandidaadilt tagasisidet, kas juhid ja kolleegid on piisavalt panustanud uue töötaja sujuvaks sisseelamiseks

5. Katseaja lõpus  võib uuringut korrata ning langetada põhjendatud otsuse katseaja lõpetamise kohta.

Upsteem.com keskkonnas pakutav 360˚ tagaside teenus põhineb tuntud samanimelisel metoodikal. Uuringuteks spetsiaalse keskkonna kasutamine jäädvustab kogutud andmed töötaja profiilile ning läbiviidud küsitlused on sealtkaudu alati kättesaadavad kõikidele juhtidele ja personaliosakonnale.


Küsin pakkumist! 
 Loe edasi:

1. 360 degree feedback - Wikipedia

2. Using 360 feedback in organizations

Kommenteeri:

Email again:Otsi blogist:
Küsin täpsemalt! Kontakt:


Karl Laas
CEO ja co-founder
+372 53 468213
karl.laas@upsteem.com
Skype: karl_laas
 

Liitu uudiskirjaga

Oleme koostööd teinud: